Nem találta meg a rendőrség az előválasztás informatikai rendszerének hekkereit
Március végén le is zárták a nyomozást.
Március végén le is zárták a nyomozást.
Nagy meglepetés nincs az első öt helyen.
Egy leendő baloldali koalíció pártjainak azt kellene mérlegelniük, hogy mennyire lenne kiszolgáltatott a kormányfő frakció nélkül, illetve nyer vagy veszít néhány mandátumot az ellenzék, ha segíti egy Márki-Zay Pétert közvetlenül támogató jobbközép képviselőcsoport létrejöttét, írja véleménycikkében szerzőnk.
Szinte semmi nem úgy történt, ahogy azt bárki is várta volna. Összefoglalónk a fordulatos ellenzéki előválasztás lépéseiről és folyamatáról.
A kormánypártokat 46, az ellenzéki listát csak 32 százalék támogatja.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke egy interjúban azt mondta, „elengedhetik” azokat a körzeteket, ahol rajtuk múlhatna, hogy nyer-e az ellenzéki összefogás, vagy ha mégis muszáj a mandátumok miatt elindulniuk, mondhatják, hogy ezeken a helyeken „nem végtelenül fontos” rájuk szavazni.
A vezetéstől és a vezetőktől nem kell félni. Az előválasztás tanulsága az, hogy a félelmet és vezetésválságot a szavazók oldották fel, akikben erősebbnek bizonyult az a vágy, hogy végre kövessenek egy olyasvalakit, aki hordozza a reményt a változásra, írja szerzőnk.
Azok akik a kutyákat hibáztatják, mert a párt nem hajlandó részt venni az ellenzéki összefogásban, az okozattal foglalkoznak az okok helyett. Nem a Kutyapárttól, hanem egyes ellenzéki politikusok vállalhatatlan viselkedésétől kellene félni. Vélemény.
A miniszterelnök-jelölt szerint az a feladatuk, hogy a Fidesz rabságából kiszabadítsák az egyházakat.
Beleszólhat a jövő évi választás végeredményébe, ha a Kétfarkú Kutya Párt önállóan indul a választáson? Ahhoz, hogy ezt eldönthessük, fontos tudni, kik a párt szavazói, és mit tennének, ha a Kutyapárt el sem indul a választáson. Elemzés.
A volt MNB-alelnök azt állítja: fenyegető üzenetet kapott miatta a bank a kormánytól.
"Ha egy közvélemény-kutatót elkönyvelnek az egyik oldalra, akkor a másik oldalról kevésbé állnak szóba vele, és egy idő után nem lesznek pontosak a mérései", mondja a Medián igazgatója, akinek figurája feltűnik a Kálomista-féle propagandafilmben, az ElkXrtukban. Felidézi, hogy a '90-es években szinte minden pártnak, a Fidesznek is dolgoztak, mert akkor még nem volt szétszakítva az ország. Állítja, hogy nem a Medián felmérése miatt lépett vissza az előválasztáson Karácsony Gergely. HVG-portré.
A pénzmosási vádra is reagált a hvg.hu-nak a közös ellenzéki miniszterelnök-jelölt, aki választ adott más, az állítása szerint a Fideszben róla készített lejárató szándékú dosszié alapján felmerült kérdésekre is. Sikerült elérnünk egy vele kapcsolatba hozott másik személyt is, akit megnevez a dokumentum.
„Véget ért a populista hype, nem ez lett az új norma, viszont maradni fog” – állítja a hvg360-nak Cas Mudde holland politikatudós, a modern kori populizmusdefiníció megalkotója, a szélsőjobbot és a politikai pártrendszereket vizsgáló szakember. Szerinte az Orbán Viktorhoz hasonlító politikusok folyamatosan veszítenek a népszerűségükből, azt viszont kétli, hogy épp a magyarországi ellenzék tudna győzni 2022-ben. Úgy véli, az Orbánt kihívó Márki-Zay Péter „ellenzék ellenzéke” narratívája logikus, de az előválasztás tévesen hitette el az emberekkel, hogy vidéken is van esély győzni vele. Mudde szerint a hatpárti összefogásnak elsősorban a magyar EU-tagságot kellene megmentenie, az Unióról viszont azt gondolja: belülről mehet tönkre, ha nem lép fel azonnal Lengyelországgal és Magyarországgal szemben.